COVID-19

LIST OTWARTY DO PACJENTÓW

kolegium list otwarty

Warszawa, 26.09.2020

LIST OTWARTY DO PACJENTÓW W SPRAWIE POSTĘPOWANIA W PANDEMII

Do podstawowych przesłanek kierujących działaniami każdego lekarza należy m. in.: niesienie pomoc wszystkim potrzebującym i przede wszystkim nie szkodzenie. Te dwie przesłanki wyznaczają również nasze postępowaniem w okresie pandemii.

Staramy się zabezpieczyć Państwa-Pacjentów przed ryzykiem niepotrzebnego zakażenia. Z tego powodu preferujemy jako formę pierwszego kontaktu z Wami teleporadę. W trakcie teleporady próbujemy ustalić najlepsze postępowanie. Jeżeli zgłaszane problemy wymagają osobistego spotkania ustalamy termin wizyty. W ten sposób ograniczamy ryzykowne kontakty wielu chorych przychodzących do poradni i oczekujących w poczekalni. Zarówno w trakcie teleporady, jak i osobistej wizyty, zlecamy niezbędne badania dodatkowe. Taka organizacja pracy umożliwia ciągłe sprawowanie opieki, w tym profilaktycznej nad zdrowymi dziećmi (np. szczepienia, badania bilansowe). Czujemy się odpowiedzialni za naszych przewlekle chorych podopiecznych. To dla nich chcemy uniknąć także niepotrzebnych zakażeń lekarzy i pielęgniarek pracujących w praktykach POZ.

Wymienione wyżej zasady są podstawowym motywatorem dla wszystkich naszych działań. Informujemy o nich pacjentów, innych lekarzy specjalistów oraz urzędników Ministerstwa Zdrowia.

Delegaci Nadzwyczajnego Walnego
Zgromadzenia KLRwP


ul. Muranowska 1, 00-209 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.klrwp.pl
tel./fax: 22 831-35-86
NIP: 525-20-63-698, REGON: 10037981